Nejlepší dárky pro děti podle věku

Nejlepší dárky pro děti podle věku.

Potřebujete dárek pro dítě a došly vám nápady? Tak čtěte dál. Následující článek vám přináší ověřené tipy na originální dárky pro děti podle věku.

Mám pocit, že dárky pro děti vybírám téměř pořád. Pro své děti k vánocům, narozeninám, svátku a za vysvědčení a pak pro ty cizí, když se narodí někomu miminko a nebo, když jsou naše děti pozvány na oslavu narozenin některého z kamarádů.

Vybrat dárek pro vlastní děti ještě docela zvládnu. Většinou stačí se s nimi projít obchodním domem nebo hračkářstvím a sledovat, na co reagují. A nebo mi sami hlásí, co si přejí, když je něco zaujme na internetu.

Vybírat dárek pro cizí děti je ale těžší. Neznám tak dobře jeho záliby a nebo nevím, jaké hračky již má doma. Někdy stačí se domluvit s jeho maminkou a někdy prostě člověk musí zapojit fantazii.

Čím starší dítě, tím je výběr vhodného dárku náročnější.

Vybrat dárek pro malé dítě, dejme tomu do cca 7 let, je poměrně jednoduché. To starší je už zase trošku rozumnější a je možné se s ním domlivit, že si dárek vybere samo. Zároveň se tím trošku učí zodpovědnosti.


Naše tipy na nejlepší dárky pro děti podle věku:


  1. Prověřené tipy na dárek pro dítě předškolního věku
  2. Tipy na dárky pro děti školního věku
  3. Dárky pro děti na konec školního roku
  4. Sportovní dárky pro děti


1. Prověřené tipy na dárek pro dítě předškolního věku

Předškolní děti jsou nejvděčnější. Milují barvy, rády si skládají, pozorují a různě montují. Tudíž i dárky pro malé děti mohu být hračky všeho druhu.

Pokud hračka také umí vydávat zvuk, tím lépe.


Sovička, která hraje

Tato hračka se uplatní asi nejvíce jako dárek k narození dítěte, ale zamilují si jí i větší děti. Sovička s hracím strojkem uvnitř hraje něžnou melodii, která miminko uklidní a věřte mi, že se jí nebude chtít vzdát ani předškolák.Vkládačka

Barevná mašinka má několik možností využití. Nejenže s ní děti mohou jezdit, ale tento dárek také rozvíjí dětskou motoriku. Děti se učí rozeznávat tvary tím, že kostičky vkládají do různých otvorů v mašince. To je někdy vzteku, když srdíčko nejde vložit do čtvercového otvoru.Odrážedlo

Odrážedlko bývá vděčným dárkem k prvním narozeninám. Děti najednou zažijí něco úplně nového. Motorka je stabilní a tak skvěle jezdí. Děti mohou na odrážedle jezdit jak doma, tak i venku.

Pamatuji se, že syn na takovémto odrážedle jezdil ještě v pěti letech, i když měl pak odřená kolena, jak už byl velký.


Něžný polštářek

Plyšový polštářek a hračka v jednom ovečka. Polštářek je hebký na dotek a během vteřinky se může proměnit v roztomilou ovečku. Polštářek se stane tím nejlepším společníkem jak doma, tak na cesty.


Deštník

Deštník je další ze skvělých a často opomíjených dárků pro malé děti.

Přitom deštníků není nikdy dost. Když vezmete v úvahu, jak často ho někde zapomenete.


Kuchyňka pro malé slečny

Potěšte malou kuchařku touto okouzlující kuchyňkou ve stylu Provence. Kuchyňka má natištěné obrázky, je vybavená sporákem s troubou, dřezem a mikrovlnnou troubou. Knoflíky na troubě jsou otočné, úchyty při otáčení cvakají. Součástí balení jsou také 4 ks náčiní, 2 hrnce a telefon.


Domeček

Děti milují schovávačky. Tento kouzelný domeček bude ozdobou každé dětské zahrady. Počkejte, až uvidíte to nadšení, které tento dárek u dítěte vyvolá.
2. Tipy na dárky pro děti školního věku


Výlet na plachetnici

Pokud hledáte nějaký skutečně originální dárek pro dítě, výletem na plachetnici ho skutečně ohromíte.

Tento úžasný zážitek musíte vyzkoušet. Čeká na Vás kapitán s jachtou a společně vyrazíte na širou hladinu Lipna. Nádherný zážitek se hodí pro dospělé i pro rodiny s dětmi.


Fotoaparát do vody

Vodotěsný fotoaparát patří mezi oblíbené praktické dárky pro děti i jejich rodiče. Jestliže se váše dítko rádo potápí, tak právě vodotěsný kompaktní fotoaparát se mu bude hodit. Kromě vody je fotoaparát do vody velmi odolný i proti pádu a prachu. Některé modely nabízejí vodotěsnost až do 25 m. S tímto fotoaparátem je možmné pořizovat fotografie i pod hladinou moře či oceánu.


Dron

Létající dron je oblíbeným dárkem pro děti, protože si děti s ním nejen vyhrají ale i lecčemus se přiučí. Kvalitnější drony nejen skvěle lítají, ale umí pořizovat i suprové snímky z výšky a z nejrůznějších úhlů. Většina dronů je vybavena kamerou. Napájeny jsou vestavěnou baterií, která vydrží až několik desítek minut nepřetržitého letu. Váše dítě nebo jeho taťka využije dron k pořizování videa a fotografií z ptačí perspektivy.
3. Dárky pro děti na konec školního roku


Vodní pistole

Léto je v plném proudu a pořádná zábava může začít. Vodní pistole značky NERF určitě potěší každé dítě bez ohledu na věk. Naplňte zásobník vodou a bitva může začít. Vodní pistoli si užijí holky i kluci.


Šperkovnice

Malé i větší parádnici uděláte radost růžovou špekovnicí. Šperkovnice má 3 patra a malá slečna si bude moci do ní snadno uspořádat své drobné poklady.
4. Sportovní dárky pro děti


Hoverboard

Gyroboardy, hoverboardy, dvoukolky nebo také kolonožky jsou balanční vozítka pro osobní přepravu. Jejich ovládání je velmi jednoduché a děti se na nich naučí jezdit během chvilky. Mohou sloužit například jako hračka pro děti nebo jako jednoduchý dopravní prostředek na kratší cesty pro dospělé. Určitě nezapomeňte své děti vybavit přilbou.


Trampolína

Na trampolíně si děti užijí spoustu zábavy od jara do podzimu.Doufám, že se vám s pomocí tohoto návodu podařilo vybrat vhodný dárek pro dítě.

Autor: Šárka Novotná


Jestli se Vám článek líbil, sdílejte, prosím: